« wróć...

Meble do łazienki na wymiar - idealnie dopasowane

Łazienka to pomieszczenie, które bardzo często jest pomijane w pracy nad aranżacją wnętrza. Błędem jest pozostawianie jej urządzenia przypadkowi. Warto postawić na dopasowany styl do pozostałej części mieszkania, a także na funkcjonalność. Zazwyczaj łazienka w bloku nie ma dużej powierzchni, dlatego tym ważniejsze jest odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni tak, aby maksymalnie ją wykorzystać.

Wnętrze łazienki powinno być stylistycznie wkomponowane w całe mieszkanie, dlatego już na etapie wybierania stylu, w jakim będzie urządzone wnętrze należy pomyśleć także o szczegółach dotyczących tego pomieszczenia. Czy postawić na kafle, czy na farbę? Czy kafle powinny być duże, czy małe? Jaka będzie kolorystyka? Jakie oświetlenie? To tylko niektóre aspekty urządzania takiego wnętrza. Funkcjonalność niewielkiej przestrzeni łazienki jest kluczowa, ale nie należy zapominać o tym, że łazienka stanowi także strefę relaksu w mieszkaniu. Z tego powodu warto uzupełnić ją o kojarzące się z relaksem elementy.

Meble do łazienki na lata

Zazwyczaj remont mieszkania, czy samej łazienki nie powtarza się zbyt często. Szukamy wyposażenia, które będzie nie tylko estetyczne, ale i trwałe. To samo dotyczy mebli. Należy zwrócić uwagę nie tylko na wygląd, kolorystykę, czy funkcjonalność mebli łazienkowych, ale przede wszystkim na materiał, z jakiego są wykonane.

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym pojawia się dużo wody, często panuje wilgoć, a temperatura jest zmienna. Solidne meble łazienkowe powinny być zatem wykonane z materiału, który dobrze znosi zachlapania i kontakt z wodą i wilgocią, czyli nie puchnie i nie wchłania wody. Standardowa płyta meblowa nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż pod wpływem dużej wilgotności może puchnąć, co powoduje np. nieestetyczne nie domykanie się drzwiczek, czy szuflad. Tutaj zdecydowanie lepiej sprawdzą się powierzchnie pokryte akrylem i lakierem, które zabezpieczają płytę przed szkodliwym działaniem wody i wahań temperatury.

Drewno także nie jest najlepszym materiałem na meble do łazienki, gdyż jest dość podatne na odkształcenia i może chłonąć wilgoć. Dobrze zaimpregnowane może służyć wiele lat, jednak wymaga sporej uwagi i systematycznego dbania o nie.  Znacznie lepiej w pomieszczeniu łazienki sprawdzą się konglomerat, kamień czy płyta HPL. Nie oznacza to, że meble łazienkowe z drewna litego nie powinny znaleźć się w tym pomieszczeniu. Jeśli łazienka jest duża, a meble drewniane stoją oddalone od źródła wody, to jak najbardziej można zastosować ten materiał. Idealnie sprawdzą się tutaj meble z drewna egzotycznego dobrze znoszącego wilgoć, tj. tek, doussie czy iroko.

Funkcjonalność - słowo klucz

szafki łazienkowe na wymiar

Łazienka najczęściej jest najmniejszym pomieszczeniem w mieszkaniu, ale jej przestrzeń spełnia wiele funkcji: relaks, higiena, pranie, czyszczenie. To powoduje, że ilość rzeczy, które w niej przechowujemy jest duża, natomiast miejsca jest niewiele. Nie lada wyczynem jest zatem takie zaplanowanie przestrzeni do przechowywania, aby była jak najlepiej dopasowana, jak najbardziej pojemna i, oczywiście, estetyczna. Bardzo często gotowe meble mają wymiary, które trudno jest dopasować do wolnej przestrzeni w łazience. Tutaj, podobnie jak w przypadku mebli kuchennych, liczy się zagospodarowanie każdego centymetra. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem, dzięki któremu można naprawdę dobrze zaplanować przestrzeń łazienki jest zlecenie wykonania zabudowy na wymiar profesjonalistom. 

Szafki łazienkowe na wymiar to idealne rozwiązanie, ponieważ pozwolą zagospodarować każdy centymetr wolnego miejsca i to w ergonomiczny sposób. Dzięki zastosowaniu szafek wykonanych na wymiar zyskasz estetyczną, dopasowaną stylistycznie do pozostałej części mieszkania przestrzeń, w której zagoszczą ład i porządek. 

Łazienka - ciemne miejsce, ale bardzo ważne

Łazienki w mieszkaniach w blokach zazwyczaj nie mają okien, co oznacza, że są ciemnymi pomieszczeniami. Nie oznacza to jednak, że nie ważne jest to, w jaki sposób są wykończone. To, w jaki sposób urządzona jest łazienka ma ogromny wpływ na odbiór całego mieszkania. Dobrze jest tak dopasować styl łazienki oraz tak dobrać materiały wykończeniowe, aby uzupełniały aranżację mieszkania. Dodatkowo ta przestrzeń powinna sprzyjać atmosferze relaksu i odprężenia, stąd mile widziane są tutaj wszelkie dodatki przywodzące na myśl SPA. Warto zadbać o dobre wrażenie, jakie będzie wywoływać przestrzeń łazienki w mieszkaniu, bo to ma ogromny wpływ na komfort oraz przyjemność korzystania z niej przez mieszkańców. Uzupełniona o idealnie dopasowane i odporne na trudne warunki meble łazienkowe na wymiar będzie stanowić dodatkową ozdobę mieszkania.

Meble do łazienki na wymiar
Meble łazienkowe wykonane pod wymiar